Lista życzeń

Na wstępie chciałabym jeszcze raz bardzo podziękować wszystkim tym, którzy mi zaufali i dali możliwość ułożenia swoich puzzli, lub mi jakieś podarowali.

Jesteście moimi bohaterami!

Pssst… Jeżeli kogoś zabrakło na liście, lub dane puzzle nie zostały do danej osoby przypisane to wybaczcie, dajcie znać, a na pewno to poprawię!

 

Poniżej 3 sekcje mojej listy życzeń

sekcja 1 – to bardzo wyjątkowe dla mnie wzory
Wspominałam, że nie jestem typem zbieracza, ale… czasami są takie wzory które zasługują na to, żeby się długo nimi cieszyć :)
Chcę je posiadać na własność.

sekcja 2 – to serie które mnie urzekły
Chciałabym móc udokumentować je całe (nawet nie wiem czy to możliwe w niektórych przypadkach :)
Chcę tylko ułożyć i oddać.

sekcja 3 – to wzory które już miałam okazję układać
(nie chcę robić tego ponownie), ale niestety nie udokumentowałam ich w taki sposób jaki robie to teraz.
Potrzebuję już ułożone tylko do skanowania i oddania.

Jeżeli jesteś w stanie i chcesz mi pomóc to skontaktuj się ze mną :)

sekcja 1 – wyjątkowe wzory

Kajko i Kokosz – udało mi się dostać kilka kompletnych wzorów, które spowodowały, że zapragnęłam zebrać całą serię. Niestety w dzieciństwie nawet nie wiedziałam o ich istnieniu, a teraz naprawdę ciężko o niewybrakowane egzemplarze. Poniżej wzory, które wprawdzie już układałam, ale były to egzemplarze wypożyczone. Chciałabym jednak mieć swoją kolekcję na własność – może kiedyś się uda, jeżeli pomożecie to nawet może szybciej ;)

 

Hakodai – puzzle z Tajwanu, zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia :) Niestety na ten moment dla mnie nie osiągalne, chociaż marzą mi się na ścianie.. liczba elementów niewielka, ale wzory mnie urzekły i nawet pomyłka geparda z lampartem mnie nie odstrasza :) Jeżeli ktoś bywa w Tajwanie i chciałby mi je sprezentować to spełniłby moje puzzlowe marzenie ;) (psst jak coś to urodziny mam w listopadzie ;))

 

Unique Pieces – od Bits and Pieces jeden konkretny wzór “Pride of Africa” jako, że uwielbiam zwierzęta to chyba tylko ten wzór wchodzi w grę, a bardzo ciekawa jestem tych unikalnych elementów, gdzie nie ma 2 takich samych! 3000 elementów i każdy inny, to dopiero kusi :) Nawet 3000 (bo takie elementacje już mnie męczą) i te ciemne kolory mnie nie odstraszą. Bardzo, ale to bardzo chciałabym je ułożyć i zostawić je w mojej skromnej kolekcji.

 

Classic Cats – Pamiętam jak zobaczyłam Cat Nap II na forum puzzlowym i się zakochałam! Mimo tego, że tylko 500 elementów (hmm wychodzi na to, że małe jest piękne bo same maleństwa mnie urzekają ;)) Udało mi się zdobyć ten sam wzór co na forum, potem dzięki uprzejmości dostałam drugi wzór do kompletu i aktualnie 2 kociacki wiszą we własnoręcznie robionych ramkach (więcej o oprawianiu na forum) Cała seria jest urocza i bardzo chętnie bym zaopiekowała się resztą kociaków, ale uwaga muszą być z seri BGI – czyli Buffalo Games, wersja amerykańska. Jest też wersja angielska od firmy BV Leisure, ale mój pedantyzm nie pozwala na mieszanie serii ;)

Wiedźmin – Seria pierwsza – chyba już kultowa :) Wprawdzie prawie całą serię miałam przyjemność ułożyć, ale chyba za szybko się ich pozbyłam. Chciałabym te wszystkie egzemplarze jednak posiadać na własność – coś w tym Wiedźminie jest :)

 

Zwierzątka 54 el. – Szczerze zapomniałam o nich, a przecież je uparcie trzymam w segregatorze ;) Urocze maluszki, takie na raz. Nie mam ich za dużo (co widać poniżej), ale bardzo chętnie bym jeszcze przygarnęła do kolekcji inne zwierzątka z tej elementacji – producent już nie ważny byle zwierzątka :)

sekcja 2 – serie, które bym chciała dokończyć ;)

Poniżej zdjęcia poszukiwanych wzorów, jeżeli macie te wzory z podanych serii i chcielibyście mi pomóc to dajcie znać :)
Bardzo chętnie bym tylko wypożyczyła owe puzzle, czyli tylko do ułożenia i do oddania właścicielowi :)

 

World’s Smallest – seria najmniejszych puzzli świata, według mnie są mega! Sporo już tych wzorów wyszło :)

 

Discworld i The Discworld Collection – puzzle z mojego ulubionego Świata Dysku :) Bardzo ciężko dostępne w Polsce, ale jakby ktoś coś miał to ja chętnie bym ułożyła ;)

 

Funky ZOO – Przesympatyczna seria ZOO, ciekawostką jest to, że puzzle niejako łączą się w całość, układając je obok siebie możemy kontynuować spacer po ZOO.

 

Hidden Xtra – Kolejna ciekawa seria, poza obrazkiem z pudełka mamy dodatkowe 200 elementów z wyjaśnieniem dlaczego na obrazku głównym dzieje się to co się dzieje ;) Udało mi się ułożyć 3 obrazki, chyba brakuje mi tylko jednego, numeru “2” ale jakby były numery “5” i więcej to bym się wcale nie obraziła :)

Save Our Planet – Seria z Eurographics zauroczyła mnie małymi zwierzaczkami i smart cutem w widoczkach :)

 

Spirit of the Wild – Zaczarowały mnie piękne zdjęcia autorstwa Steve’a Bloom, dodatkowo w słoniach były fikuśne elementy i się zakochałam w serii :) Firma niestety bardzo ciężko w polsce dostępna, ale jakby ktoś coś miał to ja chętnie wypożyczę :)

 

Disney Villainous – Disneyowi złoczyńcy, coś w stylu “złap ich wszystkich” :) Tak chcę! :)

 

Edition Alexander von Humboldt – Przepiękne panoramy, które praktycznie same się układają. Jeżeli miałabym możliwość chciałabym ułożyć wszystkie :)

 

Happy Days At Work – Seria na która trafiłam przypadkiem, maleństwa 500 elementowe, ale tak mnie urzekły, że chętnie bym uzupełnia o resztę wzorów, a wiem, że jest ich sporo :)

 

BW Panoramic – Czarno-białe mają w sobie to coś, a jeszcze w dodatku takie zwierzaczkowe panoramy to z mega przyjemnością układałabym :)

 

Magic Silver Puzzle – Metalizowane puzzle, trudne, ale ciekawe :) Poluję jeszcze na kotka i wilki z serii, może ktoś coś? :)

 

Nature Limited Edition – Prosta seria od Trefla, ale głównie zwierzaczkowa dlatego skradła moje serce, chyba brakuje mi trochę wzorów, pomożecie? :)

 

Navigare – Stara seria od Trefla, która bardzo mi się spodobała, jeden egzemplarz znalazłam w Bibliotece, a pozostałych nadal szukam :)

 

 

The Talking Jigsaw Puzzle! – Zaskakujące puzzelki, które dają wiele satysfakcji po ułożeniu, a nie jest to takie proste ;) Niestety udało ułożyć mi się tylko jedne, chętnie spróbowałabym sił z innymi wzorami :)

 

The Loon Collection – Ciekawe obrazki z ciekawymi kształtami, brakuje mi 2 wzorów :(

 

Steampunk – Układałam Wilka i reszta też by się do kolekcji przydała bo układało się super :)

 

WWF od Clementoni – Niewielkie elementacje, ale takie słodkie, że chciałabym ułożyć :)

 

Tatty Teddy – No kto nie uwielbia tych miśków? :) Nie wiem ile jeszcze wzorów przede mną? Na pewno takie:

 

Zozoville – Sympatyczna seria stworów, niestety tylko jeden wzór udało mi się póki co ułożyć, a chciałabym więcej :)

 

Lee Fearlney – Tryptyki komiksowe, które bardzo fajnie się układa i poszukuję reszty do kolekcji :)

 

Cywilizacje – Stara seria od Castorland – 800 elementowe panoramy, bardzo jestem ich ciekawa :)

 

Pieces of History – Komiksowe, których jestem bardzo ciekawa, a nie miałam jeszcze przyjemności, żadnego wzoru ułożyć :(

 

Comic Puzzle – Na prawie sam koniec największa i chyba niekończąca się seria od Jana Van Haasteren. Nie wiem czy jest możliwe ułożyć ją całą, ale chciałabym spróbować :) Chociaż te 1000 elementowe :)

 

Konturowe – Tutaj nie seria, a cała kategoria. Mój najukochańszy typ puzzli, szczególnie z motywami zwierzątek! Mogłabym układać i układać i układać :) Macie coś do wypożyczenia?

sekcja 3 – poszukiwane skany

Trochę czasu musiało minąć, abym mogła udoskonalić metodę dokumentowania moich “osiągnieć” :) dlatego niestety nie wszystkie puzzle można oglądać “pod lupką” na stronie :( Chciałabym to zmienić. Tak więc jeżeli masz skaner (bardzo ważny punkt – muszą być skany, zdjęcia nie oddają w pełni jakości puzzli), chęci i trochę wolnego czasu to bardzo łatwo możesz mi pomóc w uzupełnieniu wpisów :) Oj tak no i dodatkowo musisz posiadać ułożony wzór którego poszukuję ;) Poniżej poszukiwane ułożone puzzle (ja już ich nie chcę układać, potrzebuję tylko skany). Ewentualnie możesz wypożyczyć mi ułożone, żebym sama sobie zeskanowała to też super! Daj znać :)

 

Skany muszą być w 600dpi i na każdej części skanowanego obrazka muszą się powtarzać rządki łączące, tzn. po zeskanowaniu 1 części przekładamy z niej do drugiej rządek, którym się łączy z kolejną częścią i wtedy skanujemy i tak dalej i tak dalej, obrazek poglądowy poniżej (czerwone ramki pokazują powtarzające się rządki na każdej części wspólnej)

This site is protected by wp-copyrightpro.com