Lista życzeń

Wcześniej była tutaj lista wzorów, jakie bym chciała ułożyć, ale tych wzorów jest od groma i z każdym rokiem przybywa ich coraz więcej, a ja nie jestem w stanie śledzić tego na bieżąco :(

Dlatego chciałabym się tutaj skupić na trzech sekcjach

sekcja 1 – to bardzo wyjątkowe dla mnie wzory
wspominałam, że nie jestem typem zbieracza, ale… czasami są takie wzory które zasługują na to, żeby się długo nimi cieszyć :)

sekcja 2 – to serie które mnie urzekły
chciałabym móc udokumentować je całe (nawet nie wiem czy to możliwe w niektórych przypadkach :)

sekcja 3 – to wzory które już miałam okazję układać
(nie chcę robić tego ponownie), ale niestety nie udokumentowałam ich w taki sposób jaki robie to teraz.

Jeżeli jesteś w stanie i chcesz mi pomóc to pisz na maila którego znajdziesz w sekcji Cześć :).

sekcja 1 – wyjątkowe wzory

Kajko i Kokosz – udało mi się dostać kilka kompletnych wzorów, które spowodowały, że zapragnęłam zebrać całą serię. Niestety w dzieciństwie nawet nie wiedziałam o ich istnieniu, a teraz naprawdę ciężko o niewybrakowane egzemplarze. Poniżej wzory, które wprawdzie już układałam, ale były to egzemplarze wypożyczone. Chciałabym jednak mieć swoją kolekcję na własność – może kiedyś się uda, jeżeli pomożecie to nawet może szybciej ;)

 

Hakodai – puzzle z Tajwanu, zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia :) Niestety na ten moment dla mnie nie osiągalne, chociaż marzą mi się na ścianie.. liczba elementów niewielka, ale wzory mnie urzekły i nawet pomyłka geparda z lampartem mnie nie odstrasza :) Jeżeli ktoś bywa w Tajwanie i chciałby mi je sprezentować to spełniłby moje puzzlowe marzenie ;) (psst jak coś to urodziny mam w listopadzie ;))

 

Unique Pieces – od Bits and Pieces jeden konkretny wzór “Pride of Africa” jako, że uwielbiam zwierzęta to chyba tylko ten wzór wchodzi w grę, a bardzo ciekawa jestem tych unikalnych elementów, gdzie nie ma 2 takich samych! 3000 elementów i każdy inny, to dopiero kusi :) Nawet 3000 (bo takie elementacje już mnie męczą) i te ciemne kolory mnie nie odstraszą. Bardzo, ale to bardzo chciałabym je ułożyć i zostawić je w mojej skromnej kolekcji.

 

Classic Cats – Pamiętam jak zobaczyłam Cat Nap II na forum puzzlowym i się zakochałam! Mimo tego, że tylko 500 elementów (hmm wychodzi na to, że małe jest piękne bo same maleństwa mnie urzekają ;)) Udało mi się zdobyć ten sam wzór co na forum, potem dzięki uprzejmości dostałam drugi wzór do kompletu i aktualnie 2 kociacki wiszą we własnoręcznie robionych ramkach (więcej o oprawianiu na forum) Cała seria jest urocza i bardzo chętnie bym zaopiekowała się resztą kociaków, ale uwaga muszą być z seri BGI – czyli Buffalo Games, wersja amerykańska. Jest też wersja angielska od firmy BV Leisure, ale mój pedantyzm nie pozwala na mieszanie serii ;)

Wiedźmin – Seria pierwsza – chyba już kultowa :) Wprawdzie prawie całą serię miałam przyjemność ułożyć, ale chyba za szybko się ich pozbyłam. Chciałabym te wszystkie egzemplarze jednak posiadać na własność – coś w tym Wiedźminie jest :)

 

Zwierzątka 54 el. – Szczerze zapomniałam o nich, a przecież je uparcie trzymam w segregatorze ;) Urocze maluszki, takie na raz. Nie mam ich za dużo (co widać poniżej), ale bardzo chętnie bym jeszcze przygarnęła do kolekcji inne zwierzątka z tej elementacji – producent już nie ważny byle zwierzątka :)

sekcja 2 – serie, które bym chciała dokończyć ;)

Poniżej zdjęcia poszukiwanych wzorów, jeżeli macie te wzory z podanych serii i chcielibyście mi pomóc to dajcie znać :)
Bardzo chętnie bym tylko wypożyczyła owe puzzle, czyli tylko do ułożenia i do oddania właścicielowi :)

 

World’s Smallest – seria najmniejszych puzzli świata, według mnie są mega! Sporo już tych wzorów wyszło :)

 

Discworld i The Discworld Collection – puzzle z mojego ulubionego Świata Dysku :) Bardzo ciężko dostępne w Polsce, ale jakby ktoś coś miał to ja chętnie bym ułożyła ;)

 

Funky ZOO – Przesympatyczna seria ZOO, ciekawostką jest to, że puzzle niejako łączą się w całość, układając je obok siebie możemy kontynuować spacer po ZOO.

 

Hidden Xtra – Kolejna ciekawa seria, poza obrazkiem z pudełka mamy dodatkowe 200 elementów z wyjaśnieniem dlaczego na obrazku głównym dzieje się to co się dzieje ;) Udało mi się ułożyć 3 obrazki, chyba brakuje mi tylko jednego, numeru “2” ale jakby były numery “5” i więcej to bym się wcale nie obraziła :)

Save Our Planet – Seria z Eurographics zauroczyła mnie małymi zwierzaczkami i smart cutem w widoczkach :)

 

Spirit of the Wild – Zaczarowały mnie piękne zdjęcia autorstwa Steve’a Bloom, dodatkowo w słoniach były fikuśne elementy i się zakochałam w serii :) Firma niestety bardzo ciężko w polsce dostępna, ale jakby ktoś coś miał to ja chętnie wypożyczę :)

 

Disney Villainous – Disneyowi złoczyńcy, coś w stylu “złap ich wszystkich” :) Tak chcę! :)

 

Edition Alexander von Humboldt – Przepiękne panoramy, które praktycznie same się układają. Jeżeli miałabym możliwość chciałabym ułożyć wszystkie :)

 

Happy Days At Work – Seria na która trafiłam przypadkiem, maleństwa 500 elementowe, ale tak mnie urzekły, że chętnie bym uzupełnia o resztę wzorów, a wiem, że jest ich sporo :)

 

Magic Silver Puzzle – Metalizowane puzzle, trudne, ale ciekawe :) Poluję jeszcze na kotka i wilki z serii, może ktoś coś? :)

 

Nature Limited Edition – Prosta seria od Trefla, ale głównie zwierzaczkowa dlatego skradła moje serce, chyba brakuje mi trochę wzorów, pomożecie? :)

 

Navigare – Stara seria od Trefla, która bardzo mi się spodobała, jeden egzemplarz znalazłam w Bibliotece, a pozostałych nadal szukam :)

 

 

The Talking Jigsaw Puzzle! – Zaskakujące puzzelki, które dają wiele satysfakcji po ułożeniu, a nie jest to takie proste ;) Niestety udało ułożyć mi się tylko jedne, chętnie spróbowałabym sił z innymi wzorami :)

 

The Loon Collection – Ciekawe obrazki z ciekawymi kształtami, brakuje mi 2 wzorów :(

 

Steampunk – Układałam Wilka i reszta też by się do kolekcji przydała bo układało się super :)

 

Tatty Teddy – No kto nie uwielbia tych miśków? :) Nie wiem ile jeszcze wzorów przede mną? Na pewno takie:

 

Zozoville – Sympatyczna seria stworów, niestety tylko jeden wzór udało mi się póki co ułożyć, a chciałabym więcej :)

 

Lee Fearlney – Tryptyki komiksowe, które bardzo fajnie się układa i poszukuję reszty do kolekcji :)

 

Pieces of History – Komiksowe, których jestem bardzo ciekawa, a nie miałam jeszcze przyjemności, żadnego wzoru ułożyć :(

 

Comic Puzzle – Na prawie sam koniec największa i chyba niekończąca się seria od Jana Van Haasteren. Nie wiem czy jest możliwe ułożyć ją całą, ale chciałabym spróbować :) Chociaż te 1000 elementowe :)

 

Konturowe – Tutaj nie seria, a cała kategoria. Mój najukochańszy typ puzzli, szczególnie z motywami zwierzątek! Mogłabym układać i układać i układać :) Macie coś do wypożyczenia?

sekcja 3 – poszukiwane skany

Trochę czasu musiało minąć, abym mogła udoskonalić metodę dokumentowania moich “osiągnieć” :) dlatego niestety nie wszystkie puzzle można oglądać “pod lupką” na stronie :( Chciałabym to zmienić. Tak więc jeżeli masz skaner (bardzo ważny punkt – muszą być skany, zdjęcia nie oddają w pełni jakości puzzli), chęci i trochę wolnego czasu to bardzo łatwo możesz mi pomóc w uzupełnieniu wpisów :) Oj tak no i dodatkowo musisz posiadać ułożony wzór którego poszukuję ;) Poniżej poszukiwane ułożone puzzle (ja już ich nie chcę układać, potrzebuję tylko skany)

 

Skany muszą być w 600dpi i na każdej części skanowanego obrazka muszą się powtarzać rządki łączące, tzn. po zeskanowaniu 1 części przekładamy z niej do drugiej rządek, którym się łączy z kolejną częścią i wtedy skanujemy i tak dalej i tak dalej, obrazek poglądowy poniżej (czerwone ramki pokazują powtarzające się rządki na każdej części wspólnej)

This site is protected by wp-copyrightpro.com