Download

Mam tutaj dla was trochę ciekawostek :) Nieraz można się natknąć na wiekowe puzzle popisane przez poprzednich właścicieli, np z datą ułożenia lub informacją o brakach. Wiem, że nie odkryłam Ameryki, ale mam dla was przygotowany plik do druku z takimi właśnie informacjami. Metka puzzlowa to możliwość prześledzenia historii puzzli, kto kiedy układał i czy są kompletne. Polecam wydrukować i wrzucić do pudełka z puzzlami, następny właściciel na pewno będzie mile zaskoczony :)

pliki do pobrania:
metka puzzlowa – format A5 – kolor (520 pobrań)
metka puzzlowa – format A5 – czarno-biały (373 pobrania)
metka puzzlowa – 2xA5 do wydruku na A4 – kolor (423 pobrania)
metka puzzlowa – 2xA5 do wydruku na A4 – czarno-biały (358 pobrań)

 

Inną pomocną rzeczą może być spis czyli zwykła karta z rubrykami do uzupełnienia. Dużo ludzi robi spis w arkuszu kalkulacyjnym, ale taka fizyczna karta też może być przydatna. Ostatnio zaczęłam korzystać z tej metody bo na bieżąco mogę wpisać i po nawet dłuższym czasie dopiero przepisać do arkusza na komputerze (wcześniej po prostu zapominałam i tak do końca nie byłam pewna w którym dniu skończyłam układać :))

pliki do pobrania:
spis – format A4 – czarno-biały (473 pobrania)
spis – format A4 – dwustronny – czarno-biały (337 pobrań)

Moja nowa inicjatywa #puzzlezbiblioteki i #dobrowraca, czyli krótka informacja jak dbać o puzzle, żeby inni też się mogli nimi nacieszyć jak najdłużej :) Jeżeli masz ochotę to też możesz taką karteczkę wydrukować i dorzucić do swoich puzzelków, które sprzedajesz lub do tych, które wypożyczasz czy to od kogoś czy z biblioteki :)

pliki do pobrania:
Dbaj o puzzle (18 pobrań)

Cudownym gadżetem na który trafiłam przy okazji układania puzzli to podstawka do wieczka z pudełka, na tyle się tym zachwyciłam, że dzięki uprzejmości firmy Anatolian mogę wam udostępnić szkic takiej podstawki, który każdy może wydrukować i wyciąć nawet z brystolu.

pliki do pobrania:
podstawka - kolor (488 pobrań)
podstawka - czarno-biały (389 pobrań)

 

Teraz coś dla “majsterkowiczów” :) Jeżeli śledzicie facebooka to wiecie, że ja układam na stole kreślarskim, ale nie każdy ma potrzebę taki stół mieć – zrozumiałe :) Mam tutaj rozwiązanie dla osób, które układają mniejszą elementację i mają problemy z ciągłym nachylaniem się nad stołem. Mini Blat – tak go nazwałam, to zwykła tekturka podparta inną tekturką dającą imitację stołu kreślarskiego :) Czyli w prosty sposób układamy pod kątem. Ja swój zrobiłam na potrzeby 600 elementowych panoram, ale tą samą technikę myślę, że spokojnie można zastosować i do większych wymiarów :)

plik do pobrania:
mini blat (570 pobrań)

 

Jeżeli macie jakieś uwagi lub inne pomysły bardzo proszę o kontakt :)

This site is protected by wp-copyrightpro.com