Feniks - Suzaku

Feniks – Suzaku

Nastał ten dzień, wielki dla mnie dzień. Spełnienia marzenia o własnych puzzlach drewnianych. Długo myślałam jaki powinien być pierwszy wzór. Padło na symbol, który jest ze mną praktycznie od urodzenia. Odrodzona – to znaczenie mojego imienia, a symbolem odrodzenia jest Feniks i jakoś tak go sobie wybrałam. Przypomina mi o tym, że każdego dnia jest nowy dzień z nowymi możliwościami. Jest to wersja mojej wizji Feniksa jako jednego z czterech opiekunów z azjatyckich wierzeń (tutaj bardziej idę ku Japonii). Projekt wykonała dla mnie mega utalentowana Justyna (Szlaki Wyobraźni) za co będę zawsze ogromnie wdzięczna!

Co do jakości samych puzzli nie sposób mi pisać bo to mój własny produkt, ale ja jestem zadowolona :) Tutaj przedstawiam, akurat egzemplarz, który był dedykowany pewnej Alicji, która ma dzisiaj urodziny ;) Jako, że każdy egzemplarz muszę rozłożyć i ułożyć (aby sprawdzić poprawność cięcia) to tutaj dodatkowo pozwoliłam to sobie udokumentować i przedstawić wam jak to wygląda.

Suzaku – z mitologii, ptak drapieżny koloru czerwonego, jeden z czterech Strażników Nieba. W późniejszych czasach utożsamiany z bażantem i feniksem. Symbolizował południe, cesarzową, lato, ogień, suszę i żeński pierwiastek yin.