Dog & Cat

Dog & Cat

Taki to niespodziewany i spontaniczny wzór dzisiaj ułożyłam. Dostałam bez pudełka i muszę przyznać, że bardzo fajnie się układało na “ślepo”. Tutaj jeszcze mała elementacja więc na taki szybki relaks, ale tak przydał mi się on dzisiaj i to bardzo. Sympatyczny obrazek, który świeci w ciemności i to nawet z ładnym efektem.

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Jarka z Gliwic - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Naukowcy z Uniwersytetu w Perugii we Włoszech przeprowadzili badania, z których wynika, że pies i kot w jednym domu potrafią się porozumieć. W celu sprawdzenia możliwych relacji między kotami i psami mieszkającymi pod jednym dachem przeprowadzono badanie na grupie 1270 właścicieli posiadających oba zwierzęta.
Z badania wynikło między innymi, że psy są postrzegane jako bardziej przyjacielskie, a koty bardziej zdystansowane względem swoich właścicieli. Z kolei aż w 64% przypadków wskazano, że zwierzęta bawią się ze sobą, a najpopularniejszą zabawą jest oczywiście gonienie się. Niemal połowa kotów w czasie zabawy chętnie korzysta z psiego ogona. Ponadto co trzeci pies i kot pozdrawiają się, dotykając swoich nosów.