Death's Study

Death’s Study

To już staje się tradycją, że w listopadzie w okolicach swoich urodzin sprawiam sobie wzór z serii Świata Dysku :) W tym roku nie mogło być inaczej, skoro nowy wzór się pojawił to znaczy, że u mnie też będzie :) Tym razem odwiedzamy Śmierć i moją ulubioną postać Śmierć Szczurów. Fantastycznie się puzzelki układało, mocne pasowanie, zero pomyłek, nawet już na ten błysk nie mogę narzekać bo można się przyzwyczaić :) Ogólnie wydanie pozostało w stylu książkowym tak jak miało to miejsce przy Bibliotekarzu więc mega plus :) acha i tym razem jest dodatkowy plakat dla ułatwienia układania. Ciekawe co będzie w przyszłym roku? Po cichu liczę na Straż Nocną, ale zobaczymy :)

Śmierć – fikcyjny bohater serii książek Świat Dysku Terry’ego Pratchetta. Jako jedyny pojawia się w prawie wszystkich (z wyjątkiem Wolni Ciut Ludzie) częściach cyklu. Spotyka go każdy umierający na Świecie Dysku.
Mieszka wraz z wnuczką Susan, sługą Albertem oraz Śmiercią Szczurów. Podróżuje na białym koniu o imieniu Pimpuś (żywym – płonący szkielet się nie sprawdzał, ciągle zajmowała się od niego stodoła, a ze szkieletowego cały czas wypadały jakieś części i trzeba było je zbierać po drodze, co było chwilami krępujące). Śmierć jest doskonałym kucharzem, pszczelarzem i tancerzem. Usiłuje zrozumieć ludzkie zachowania, co często prowadzi do katastrofy. Uwielbia koty, curry i swoją wnuczkę.