Unseen University Library

Unseen University Library

Lepszego wzoru urodzinowego nie mogłam sobie chyba w tym roku wymarzyć :D Pojawiła się Biblioteka ze Świata Dysku i euforia, zachęcona wydaniem Ankh-Morpork nie mogłam przejść obojętnie obok tego. Wydanie przyciąga bardzo efektownym pudełkiem w kształcie książki – plus :). Jednak mając już doświadczenie z poprzednim wydaniem od Discworld Emporium spodziewałam się ponownie efektownego papieru, a tutaj zonk, elementy całkiem inaczej wykonane, bardzo błyszczące :( trochę się zawiodłam. Nie zrozumcie mnie źle, elementy same w sobie bardzo ładne, jednak spodziewałam się czegoś innego. Sam obrazek bardzo ciekawy, dużo się dzieje, dla fana obowiązkowa pozycja :)

Bibliotekarz Niewidocznego Uniwersytetu – fikcyjna postać ze Świata Dysku Terry’ego Pratchetta. Małpa (nie lubi być nazywany małpiszonem, reaguje najczęściej agresją) i mag na Niewidocznym Uniwersytecie.
Funkcje bibliotekarza pełnił jeszcze przed tym, jak pewien magiczny wypadek (Blask fantastyczny) przemienił go w orangutana. Nowy kształt spodobał mu się tak bardzo, że zniszczył część archiwów, by nie było możliwe odwrócenie zaklęcia przez wypowiedzenie jego nazwiska – jedyną osobą, która je pamięta jest Rincewind, jego dawny pomocnik, który jednak po pewnej perswazji Bibliotekarza zadziwiająco skwapliwie je zapomniał.