Kwiaty (do kolorowania)

Kwiaty (do kolorowania)

Zaciekawiona możliwością kolorowania, musiałam sprawdzić te puzzle :) Ciekawa byłam czy mają jakąś inna teksturę – już wiem, że nie, są to praktycznie standardowe puzzle czarno białe do pokolorowania. Trochę się zawiodłam bo przez to, że puzzle są błyszczące i lakierowane trzeba kolorować markerami/mazakami i to jeszcze trzeba odpowiednie znaleźć. No, ale ja jestem od strony układania, tutaj bez uwag, ładne spasowania jak to clementoni. Ja miałam układać, a moja druga połówka kolorować, z przyczyn technicznych póki co są tylko ułożone i coś tam lekko pokolorowane – nadal szukamy dobrych mazaków :) Jak już będzie w całości pokolorowane to oczywiście zaprezentuję efekt końcowy :)

edit:

Udało się pokolorować – wrażenia? Ciężko, jest to błyszcząca powierzchnia i o kredkach zapomnijcie, potrzebne są markery. Ja zamawiałam z aliexpress markery o dwóch końcówkach, z jednej strony cienkie, z drugiej grubsze. Duże ułatwienie z takimi mazakami bo i do detali się nadają i do większych powierzchni. Sam zakup z aliexpress na takie potrzeby oceniam za dobry, ale do “zawodowego” kolorowania to można się rozczarować, mazaki się wylewają i paleta kolorystyczna na chybił trafił, odcieni różu masa, a niebieski tylko jeden :/ No ale samo kolorowanie oczywiście polecam, bo to też dobra forma relaksu, tylko, że na puzzlach to tak ciężko trochę idzie :)

Kolorowanki służą nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Ostatnimi laty kolorowanie stało się niezwykle popularne ze względu na korzyści emocjonalne, fizyczne i umysłowe, które się z nim wiążą. W księgarniach i sklepach można znaleźć kolorowanki przeznaczone właśnie dla osób dorosłych.
– Kolorowanie relaksuje. Po powrocie do domu, po ciężkim dniu, sprawia ogromną przyjemność wypełnianie kolorami czarno-białych wzorów. Pomaga zapomnieć o codziennych problemach.
– Zmartwienia trafiają na drugi plan i zmienia się nasza perspektywa. Można spojrzeć na kłopoty z innej strony i odnaleźć swego rodzaju wewnętrzne ukojenie.
– Łagodzi nerwy, reguluje proces oddychania i bicie serca.
– Pomaga nam się skupić i sprzyja poprawie pamięci.