Byakko-zu

Byakko-zu

Ostatnie puzzle w tym roku i zwieńczenie puzzlowego wyzwania. Udało się, wszystkie wypożyczone puzzle ułożone w tym roku, mogę z czystym sumieniem oddać. Sam obraz przepiękny, lubię taki styl. Wiadomo tam gdzie jednolicie bywało ciężko, ramka to już tylko metodą prób i błędów. Satysfakcja ogromna i nie było zmęczenia wzorem :)

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Puzzabell - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Biały Tygrys jest również gwiazdozbiorem i to nie tylko w chińskiej, lecz także w japońskiej oraz koreańskiej kartografii. W języku japońskim Biały Tygrys nazywany jest Byakko, a jego rysunki można znaleźć w mandze i anime. W języku koreańskim nosi imię Baekho.
Za panowania dynastii Han lud wierzył, iż tygrys jest królem wszystkich bestii. Legenda mówi, że gdy tygrys osiągnie wiek 500 lat, jego ogon stanie się biały. W takim przypadku, biały tygrys stanie się jednym z rodzajów mitycznych stworzeń. Powiada się, że Biały Tygrys pojawia się jedynie wtedy, gdy cesarz Chin zapanuje już również w świecie duchowym, lub jeśli na całym świecie zapanuje pokój. Ponieważ w kulturze chińskiej kolor biały wiąże się z Zachodem, Biały Tygrys został Strażnikiem Zachodu.