Babies

Babies

Dwie 500tki z mojej biblioteki i było mi mało. Nie wytrzymałam i poszłam na spacer do Biblioteki Centralnej bo tam niby największy wybór :) Oj wybór był, wyszłam z 7 “nowymi” pudełkami :) Oczywiście nadal świadoma, że to wszystko to loteria, puzzle mogą być kompletne lub całkiem podziurawione. Na pierwszy ogień poszedł Disney bo urocze dzieciaczki i stwierdziłam, że szybko się ułoży. Koniec końców niestety, aż 7 braków – co trochę mnie zniechęciło, ale się nie poddałam :) Najważniejsze, że same postacie są całe i zdrowe, a reszta się dorobi :)

Puzzle wypożyczone z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach

Walter Elias Disney (ur. 5 grudnia 1901 w Chicago, zm. 15 grudnia 1966 w Los Angeles) – amerykański animator, aktor głosowy, producent filmowy, przedsiębiorca, wizjoner i filantrop.
Jeden z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, legenda animacji i filmu. Zdobył rekordową liczbę 59 nominacji do Oscarów, z czego zdobył również rekordową liczbę 26 statuetek, siedmiokrotny zdobywca Nagrody Emmy. Wraz z bratem, Royem Oliverem Disneyem, założyli wspólnie przedsiębiorstwo Walt Disney Productions, znaną obecnie pod nazwą The Walt Disney Company, drugą co do wielkości korporację mediową świata. Jest twórcą takich postaci jak Myszka Miki (pod którą Disney początkowo sam podkładał głos), pies Pluto czy Kaczor Donald. W 1955 założył pierwszy park rozrywki Disneyland.