Sea Cloud

Sea Cloud

Przedostatni z serii Navigare. Tutaj już trochę mniej fikuśny wykrojnik niż w Sagres, niemniej jednak i tak się fajnie układało chociaż niebo sprawiło więcej problemów.

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Jarka z Gliwic - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

“Morska Chmura” została zbudowana w 1931 roku, w stoczni w Kilonii, w Niemczech jako prywatny jacht zamówiony przez bogatego brokera z Wall Street. O niezwykłości tego statku stanowi jego wyjątkowo elegancki wygląd i wspaniałe wyposażenie wnętrz, na który decydujący wpływ miała małżonka właściciela lady Marjorie Post. “Morską Chmurę” od początku uznano za statek luksusowy. Wszystkie kabiny wyposażono w otwarty kominek oraz łazienki wykonane z marmuru Garrara i pozłacaną armaturę. Po sprzedaży statku przez właścicieli w 1955 roku, niewiele wiemy o jego losach, dopiero w 1978 został wykupiony przez biznesmenów z Hamburga, którzy przywrócili go morzu.
Od tej pory pływa jako statek wycieczkowy, zimą na Morzu Karaibskim, zaś latem na Morzu Śródziemnym i Egejskim. Niestety najczęściej jest napędzana mechanicznie. Wyposażenie techniczne na mostku przypomina częściowo oryginalne przyrządy, ale znalazły się tu również satelitarnie sterowany system nawigacyjny i radar.