Nefretete

Nefretete

Gdybym się nie przyjrzała opakowaniu to pewnie bym nie układała, ale znowu puzzle z ciekawostką – po ułożeniu można poskładać do formy płaskorzeźby, hmm ciekawe. No to do dzieła, na pierwszy rzut oka elementy wielkie (wyszło, na to, że 1000 elementów zajęło rozmiarowo tyle co normalne 2000). Druga sprawa, jak na Jumbo elementy niezbyt solidne, raczej cieńsze niż normalnie, ale to jak i rozmiar są spowodowane tym dodatkowym efektem jaki mamy uzyskać, więc ok. Luzy w łączeniach też przeżyję :) Nefretete ułożona, pora na zabawę ze stojaczkiem (tak dostajemy dodatkowo stojak do układania fragmentów) tutaj niestety okazało się, że stojak nie do końca pasuje do otworów w puzzlach. Żeby uzyskać efekt końcowy musiałam zrezygnować z jednej połowy ścianki, ale dało radę i trzyma stabilnie :) Efekt jest ciekawy, faktycznie coś widać chociaż w miarę nakładania warstw można mieć wątpliwości, ale koniec końców jest WOW :)

Neferneferuaton-Nefertiti (często Nefretete – Piękna, jest piękność Atona, piękna która nadchodzi/nadeszła/przybyła) – żona faraona Echnatona z XVIII dynastii (Amenhotep IV/Amenhatpa IV)
Pochodzenie Nefertiti nie jest do końca jasne. Przedstawia się teorię jakoby była księżniczką mitannijską – co tłumaczyłoby jej imię, utożsamia się ją też z Taduhepą. Często przyjmuje się także, iż była córką doradcy dworu Aj, który wstąpił na tron po śmierci Tutanchamona.