Magic Bay

Magic Bay

Jeszcze jedne puzzle z wymiany puzzlowej. Tutaj przyciągnęły mnie kolory i fakt nowej dla mnie serii od Trefla – Spiral. Jak już wiadomo lubię wszystko co nietypowe i zakręcone, ale jakbym miała układać tylko taki wykrojnik po raz 10ty to pewnie miałabym już dosyć. Fajne, ale nie skradły mojego serca.

Spirala logarytmiczna (spirala równokątna lub spirala wzrostu) to krzywa płaska przecinająca pod stałym kątem alpha wszystkie półproste wychodzące z ustalonego punktu, zwanego biegunem spirali.
Krzywa ta często pojawia się w naturze. Pierwszym, który opisał spiralę logarytmiczną był Albrecht Dürer (1525), który nazwał ją „nie kończącą się linią” („ewige linie”). Ponad sto lat później krzywa została omówiona przez Kartezjusza (1638), a później szeroko zbadana przez Jacoba Bernoulliego, który nazwał ją „spira mirabilis” („cudowną spiralą”).
Spiralę logarytmiczną można odróżnić od spirali Archimedesa po tym, że odległości między zwojami spirali logarytmicznej rosną w postępie geometrycznym, podczas gdy w spirali Archimedesa odległości te są stałe.