London Landmark

London Landmark

Można zwiedzić cały Londyn (i zamek Windsor) przy okazji układania jednych puzzli :) Jeszcze lepiej się układa kiedy się tam było i widziało, te wszystkie miejsca na żywo (albo chociaż większość). Jakby na to nie patrzeć całkiem tego sporo :) Dzięki dużej ilości różnorodności i trochę obeznania z miastem i puzzle są na jeden dzień :) Nauczona już doświadczeniem z Gibsonem wiem, że cały obrazek jest dopiero na spodzie pudełka a nie na wieczku (ot ciekawostka) :)

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Olci - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Punkty orientacyjne (landmarks) – inaczej nazywane landmarkami, to łatwo rozpoznawalne obiekty środowiska architektonicznego (budynki, wieże, kościoły, sklepy) i łatwo rozpoznawalne twory natury o spektakularnym wyglądzie (wzniesienia, rozlewiska rzeki, zagłębienia terenu).
Jest to jeden z elementów mapy poznawczej, obok ścieżek, krawędzi, regionów i węzłów, wyróżniony przez Lyncha. Punkt orientacyjny to zatem wyróżniające się cechy otoczenia, które ułatwiają ludziom orientację, zazwyczaj zauważalne z dużych odległości. Przykładem punktu orientacyjnego może być np. Wawel czy Kościół Mariacki w Krakowie lub Zamek Królewski lub Pałac Kultury i Nauki w Warszawie.