Kotka

Kotka

Jak wiadomo, mój ulubiony typ puzzli – konturowe :) Tym razem na tapecie nowa dla mnie firma Step Puzzle. Hmm teoretycznie na opakowaniu widnieje Exclusive Collection – ale ta ekskluzywność to chyba tylko ze względu na konturowy kształt. Same puzzle w sobie wiotkie, cieniutkie, słabo spasowane, dużo niedociętych elementów, które musiałam obrywać z resztek. Wrażenie przy układaniu takie sobie, ale efekt końcowy zadowalający :) W końcu o konturowość tutaj chodzi i mi to pasuje, a resztę przeboleje :)

Równoczesną obecność barwy czarnej, złotej i rudej u danego kota determinuje obecność dwóch chromosomów X. Ponieważ kocurki mają po jednym chromosomie X i jednym Y, pojawienie się u nich barwy trójkolorowej wydaje się niemożliwe. A jednak bywają wyjątki.
Według badań przeprowadzonych przez College of Veterinary Medicine na Uniwerystecie Missouri, zaledwie 1 na 3 tysiące trójkolorowych kotów to kocurki. Jest to możliwe, gdy w komórce znajdą się 2 chromosomy X oraz jeden Y. Takie zwierzęta są płci męskiej, choć najczęściej są bezpłodne.