Galloping Among the Waves

Galloping Among the Waves

Przypadły mi do gustu te krejzolki i oto następne ułożone. Jak zawsze myślałam, że będzie trudniej bo kolory zbliżone, ale jak się rozpędziłam to jak te konie, pogalopowałam do ostatniego ułożonego elementu.

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Mirka z Piekar Śl. - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Rozróżniamy następujące tempa galopu:
Galop roboczy:
Jest to galop w naturalnym rytmie konia; równomierny i rytmiczny; stosowany w dyscyplinie ujeżdżenia podczas wykonywania większości figur na czworoboku np. wolty i ciągi.
Galop pośredni:
Zmusza konia do wzmożonej pracy grzbietem oraz zwiększenia stopnia uginania i prostowania tylnych kończyn. Tempo równomierne wynosi 340–350 m/min.
Galop zebrany:
Zwolniony do minimum. Dzięki maksymalnemu podstawieniu zadu środek ciężkości przesuwa się do tyłu. Szyja jest wygięta, wysoko podniesiona, czoło pionowo. Galop zebrany wymaga od konia gibkości i dobrego wytrenowania. Chód ten bardzo obciąża stawy skokowe, nie należy go więc nadużywać. W ujeżdżeniu na czworoboku stosowany jest przy wykonywaniu np. półpiruetów i piruetów.
Galop wyciągnięty:
Koń wydłuża nogi na tyle, na ile pozwala mu budowa jego ciała. Ruchy są bardziej wyciągnięte niż w galopie pośrednim. Tempo wynosi około 33 km/godz.