Fun and Games in Ancient Rome

Fun and Games in Ancient Rome

Dużo ostatnio nowych producentów :) – trzeba próbować. Serię z Wally’m już od jakiegoś czasu widziałam na allegro i tak chciałam z jednej strony spróbować, a z drugiej jednak szkoda było kasy :). Udało mi się w końcu jeden egzemplarz dostać i przetestować. Tematyka gladiatorów akurat mi się powtórzyła, no ale układamy. Dużo drobnicy, którą nawet szybko się układa bo łatwo odnaleźć odpowiedni element. Same puzzle bez zarzutów, ale graficznie jednak wolałam wydanie Gladiatorów w wersji Express Gifts Ltd, no ale grafika z Wally’m to specyficzna grafika :) Innych raczej nie kupię, ale jak się zdarzy dostać w łapki to ułożę.

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Marcina S. Puzzler - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Gdzie jest Wally? (ang. Where’s Waldo?, 1991) – amerykański serial animowany opowiadający o przygodach chłopaka imieniem Wally i jego przyjaciół, którzy za sprawą magicznej laski podróżują w czasie i przestrzeni.

Serial przede wszystkim zasłynął z tego, iż w dwukrotnie w każdym odcinku główny bohater znika. Później pojawia się plansza nieruchoma przedstawiająca krainę, w której dzieje się akcja. Są na niej setki maleńkich postaci. W rogu ekranu zegar odlicza minutę. Widz miał wtedy za zadanie odnaleźć Wally’ego. Narrator dopinguje widzów. Po minucie powiększał się fragment obrazu, gdzie jest Wally.