Christmas Eve

Christmas Eve

Zimowy widoczek, który mnie zaskoczył po otwarciu.. Na pudełku tak strasznie nie wyglądał, ale jak wysypałam zawartość i na każdym elemencie multum kropeczek śniegowych to się zpałałam za głowę :) Jednak jak tylko pierwszy szok minął i powoli puzzle nabierały kształtu to już nie było tak źle :) Puzzle piękne, wykonane na wysokim poziomie, przypominały mi Jumbo ze wzlędu na lekko woskowaną powłokę, której doświadczyłam przy tej fimie. Polecam :)

W Kościele rzymskokatolickim, starokatolickim jak i u protestantów wigilia Bożego Narodzenia jest obchodzona 24 grudnia, w Kościele greckokatolickim i prawosławnym – 6 stycznia (w związku z posługiwaniem się kalendarzem juliańskim), a w Kościele ormiańskokatolickim – 5 stycznia.
Dzień wigilii Bożego Narodzenia bywał też przesuwany. Według tradycji ludowej (wciąż żywej np. na Kielecczyźnie), w latach, gdy 24 grudnia wypada w niedzielę, wigilia nie mogła być obchodzona, ponieważ „niedziela nie przyjmuje postu”. W takim przypadku wieczerzę wigilijną urządzano już w sobotę, a Boże Narodzenie świętowało się przez trzy dni.