Biuletyn

15 listopada 2023

Dziś dzień moich urodzin i dzień przemyśleń. W tym roku akurat wybija mi 40tka z czego jestem bardzo dumna i zadowolona. Czuję, że to dopiero początek mojej drogi i z ekscytacją patrzę w przyszłość. Jednak człowiek potrzebuje czasu, żeby dojrzeć, fakt może i bym wolała wcześniej się “obudzić”, ale i tak jestem mega wdzięczna za te wszystkie lata i doświadczenia bo tak naprawdę dzięki nim jestem tu gdzie jestem i jaka jestem. Czy było dobrze, czy było źle.. to wszystko mnie ukształtowało i na ten moment czuję ogromną siłę i wolę życia.

Zdrowie

Na pewno nie czuje się staro, a wręcz przeciwnie dopiero odkrywam swoją moc. Pierwszy raz w życiu jestem w stanie zrobić klasyczną pompkę! Nie ćwiczę intensywnie, ale regularnie i po trochu i w końcu jestem w stanie zrobić pompkę. Dla mnie to ogromny sukces. Do następnych urodzin mam w planach robić ich już co najmniej 10! Nadal też praktykuję zimne prysznice i sandały cały rok. Gorzej mi wychodzi uziemianie, ale nad tym też popracuję. Zmieniłam styl odżywiania, gdzie odrzuciłam przetworzone jedzenie, pszenice i cukier, nabiał w ograniczonych ilościach. Na diecie mięsnej udało mi się w końcu nabrać trochę masy ciała z 52kg wskoczyłam na 57,8kg (cel 58 uznaję za osiągnięty). Półtora miesiąca temu zaczęłam jeść tylko mięso bo chciałam sprawdzić, czy faktycznie organizm się oczyści i zregeneruje, tyle lat nie umiałam przytyć, a tutaj się udało w półtora miesiąca. Może to pasożyty, może nie przyswajanie dobrze składników odżywczych. Do końca nie wiem co było przyczyną, ale mięsna dieta ewidentnie mi tutaj pomogła.

Puzzle

Założyłam sobie ułożenie moich zapasów puzzlowych do końca roku – te które miałam kiedy sobie to zakładałam to już ułożyłam, ale od tamtego czasu zapasy znacznie się powiększyły i nie wiem czy się “wyczyszczę” do nowego roku, ale i tak uznaję ten rok za bardzo owocny w układaniu. Kolejną moją dumą to są uratowane puzzle dla kilku osób, którym mogłam pomóc dorabiając braki, jak i w swoich egzemplarzach gdzie dostałam kilka ciekawych staruszków (m.in. ertrob, stary trefl czy ravensburger – do końca roku pojawią się na stronie). Jednak największą dumną w sferze puzzlowej to możliwość wykonywania puzzli drewnianych. W zeszłe urodziny uruchamiałam stronę Remazen, co miało być kopem do działania i po roku się udało. Mogę robić “Twoje wymarzone puzzle drewniane”. Teraz tylko, żeby zamówienia były ;) Kolejnym krokiem milowym byłoby uruchomienie portalu Puzzlopedia, celuję w to, ale też jestem cierpliwa, w końcu co się odwlecze to nie uciecze.

Pasja

Moje marzenie (cel) to żyć z pasji, w tym roku jeszcze rachunków nią nie opłacę, ale myślę, że jestem na dobrej drodze rozwoju. Uruchomiłam kolejną stronę Szept Drewna, gdzie mogę się z wami dzielić cudami z drewna i moim rozwojem w tym kierunku. Nie ograniczam się do jednej dziedziny, chcę robić różności, które będą praktyczne i wam potrzebne. Zawsze miałam chęć tworzenia, a teraz wiem, że nie ma rzeczy niemożliwych. Czuje się coraz lepiej z pirografem w ręce, ale chcę również rzeźbić mini totemy i to jest mój cel na kolejny rok. Skoncentrować się na nauce snycerstwa i poznawania drzewa. Mam nadzieję, też na rozbudowanie warsztatu, a więc zrobieniu na niego miejsca i zaopatrzeniu się w pomocne maszyny. Tak więc wszelkie zlecenia na cuda z drewna mile widziane ;)

Trzymajcie kciuki i składajcie zamówienia :P a ja wam życzę odnalezienia celów w życiu i podążania za nimi!

This site is protected by wp-copyrightpro.com