Ariwara no Narihira Ason

Ariwara no Narihira Ason

Japońskie klimaty zawszą są u mnie mile widziane i chociaż miałam obawy, że będzie ciężko bo to malarstwo, ale poszło bardzo szybko, aż za szybko :) Puzzle z nowej dla mnie firmy; Mondopuzzle, muszę przyznać, że pierwszą rzeczą jaka się w elementach rzuca w oczy to ten błysk, nieziemsko błyszczą, aż się nasuwa kolokwialne stwierdzenie, ale oszczędzę go wam :) Niemniej jednak zdziwiłam się bo nawet  zbytnio nie przeszkadzało to w układaniu. Łączenia bywają też luźne, nie ma co marzyć o przenoszeniu większych kawałków, ale za to spasowanie bardzo dobre, nie było pomyłek, tam gdzie ma pasować to pasuje. Powiem tak, jeżeli trafiłyby mi się kolejne podobne obrazy od tego producenta, bardzo chętnie bym je ułożyła :)

Puzzle miałam okazję ułożyć dzięki uprzejmości Doroty J. - pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :)

Hokusai Katsushika, znany głównie pod imieniem Hokusai (ur. 31 października 1760 w Edo (obecnie Tokio), zm. 10 maja 1849 tamże) – jeden z najwybitniejszych i najpłodniejszych japońskich malarzy i twórców barwnych drzeworytów w stylu ukiyo-e.
Podpisując dzieła posługiwał się wieloma (co najmniej trzydziestoma) pseudonimami, m.in. Shunrō, Sōri, Taito, Manji. Uczył się w pracowni Shunshō. Zasłynął jako niezwykle płodny artysta, świetny rysownik, pejzażysta, ilustrator i karykaturzysta. W swych obrazach zaludnionych najczęściej mnóstwem postaci, odtwarzał ówczesną Japonię. Malarz ten tworzył wizerunki współczesnych sobie poetów. Malował m.in. kwiaty, żółwie, bażanty, koguty, sto poematów, mosty i kaskady. Namówiony przez swoich uczniów wydał 15 tomów szkiców i rysunków pt. Manga (1814).